Güzel Sözler

Güzel Sözler

30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

eguzelsozler.net : 30 ağustos zafer bayramı görseller, 30 ağustos zafer bayramı şiirleri, 30 ağustos zafer bayramını niçin kutluyoruz, 30 ağustos zafer bayramı nasıl kutlanır, 30 ağustos zafer bayramının niçin kutlandığını öğreniniz, 30 ağustos zafer bayramı tarihi kaçtır, 30 ağustos zafer bayramı tatil mi, 30 ağustos tarihi niçin önemlidir

Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutlar, aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anarım.

Zafer elbette başaracağım diyenin ve başaracağına inananlarındır. Bu güzel memleketimizde zaferi hak eden Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

Dünyada Türk ordusu gibi başka bir ordu yoktur. Cephanesiz, aç, susuz, uykusuz, süngüsüyle de olsa azmi ile bu başarıyı elde etmiştir. Türkiye Cumhuriyetinin Zafer Bayramı kutlu olsun.

30 ağustos zafer bayramını niçin kutluyoruz

Her yıl 30 Ağustos günü kutlanır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır.

Updated: 30 Ağustos 2018 — 01:51

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirGüzel sözler - iletişim