Hayat ile ilgili Sözler

 

hayat sözleri uzun, hayat sözleri kısa anlamlı, hayata dair sözler kısa, hayata dair müthiş anlamlı sözler, hayata dair sözler resimli, hayat ile ilgili acı sözler, hayat üzerine felsefi sözler, hayata dair anlamlı sözler mevlana

Zor zamanlar için minnettar olun, ne kadar güçlü olabileceğinizi gösterdiler. “Keder en güçlü ruhlardan çıktı, en büyük karakterler yaralarla yakıldı.”

Yağmur yağdığında dua ederseniz, güneşli bir günde dua ettiğinizden emin olun. “Gereksinim duyduğunuzda ve gergin olduğunuzda dua edersiniz, ama en büyük neşeyle ve en mutlu günlerde bile dua etmek iyi olur.”

Kendiniz verdiğinizde, tamamen verdiğiniz an budur. “Zenginlik verdiğinde, biraz verdin. Kendine verdiğinde, ona gerçekten verdin. “

Gerçek güzellik içeriden gelir. “Güzellik yüzünde değil; güzellik kalpteki bir ışıktır. ”

Sadece küçük olanlar başkalarını küçük düşürmeye ve indirmeye çalışır. Kimin küçümseyeceği buna değer.

Başkalarının yaptığı kötülük, diğerlerinin yaptığı kötülükten daha kolay unutulur. Birisi seni incitirse, yarayı unutabilirsin, ama birisini incittiğinde, her zaman hatırlayacaksın.

Seni güldüren insanları unutabilirsin, ama en zor saatlerde yakınlarda kalanların ağladığını asla unutamayacaksın.

Hüzün ve üzüntü içinde birleşmiş olan kalpler, sevinçten ve mutluluğundan ayrı olmayacaktır.

Ne yazık ki yaratılan bağlantılar zevk ve sevinçten daha güçlüdür. Aşk gözyaşlarından uzak yıkanır, daima temiz ve sadık kalır. “

Hayattaki basit şeyler en sıra dışı şeylerdir. “Arkadaşlığın tatlılığında, kahkahalar ve zevk paylaşımları yatıyor.”

Aşk hayattır. Ve hayat aşktır. “Sevdiğin zaman,” Tanrı kalbimde, “ama” Rab’bin kalbindeyim “demek zorunda değilsin.”

İşi sevgiyle yap. “İş, sevginin aldığı bakış. Eğer sevgi ile çalışamazsanız, ancak sadece tiksintiyle, işten çıkın ve bir tapınağın kapısında oturun ve sevinçle çalışanlardan ders alın.

Eğer ekmeği tahammülle pişirirseniz, sadece insan açlığının yarısını besleyen acı ekmeği pişiriyorsunuz.

Beni kızdırıyorlar çünkü günlerimi para için satmıyorum; ve onları kızdırdım, çünkü günlerimin bir bedeli olduğunu düşünüyorlar. ”

Bir kişinin kalbini ve zihnini anlamak için, sadece neyi başardığına bakmayın, amacının ne olduğunu görün. Hayallere inan, sonsuzluğun gizli kapısı var.

Gerçek aşkın ustalaşması mümkün değildir. Aşk için aşk yeterlidir. Ve sevginin yönünü değiştirebileceğinizi düşünmeyin, eğer sevgi sizi değerli görürse, sizin için yönü değiştirir. Aşk artık kendini gerçekleştirmeyi istemiyor.

Kötü davranışa hoş bir şekilde karşı karşıyasınız. “İyi davranışların doğru testi kötü davranışlarla daha iyi başa çıkabilmektir.”

İyi davranış, en uygun olanın erdemidir. “İyi davranış ve insan olmak, zayıflık ve umutsuzluğun bir işareti değil, tezahür eden güç ve kararlılıktır.”

Mutlak gerçek yoktur. “Doğruyu buldum demiyorum, ama doğruyu keşfettiğimi söyleme,” diyor Halil Gibran. “Mutlak gerçeği bilmiyorum. Ama cehaletimden önce alçakgönüllüyüm ve onur ve takdirim var. ”

Gerçek aşk, ruhsal çekimin ürünüdür. Sevginin uzun toplumdan geldiğini düşünmek yanlıştır. Aşk, ruhsal çekimin ürünüdür ve eğer bu çekim anında yaratılmazsa, yıllar veya kuşaklar geçse bile yaratılmayacaktır.

İlişkinizde boşluk bırakın. Biriyle birlikteyken, aradaki rüzgârı havaya uçurmak için boşluk bırakın. Birbirinizi sevin, ama aşkı sınırlamayın: kalplerin kıyılarında bir animasyon denizi olmasına izin verin.

Aşk, her şeyi mükemmel bir uyum içinde birleştirir. Bir ifade şöyle der: “Eğer bir adam kendini tanıyorsa, o bütün insanlığı bilir,” diye düşünürken Halil Gibran “İnsanlığı seven biri varsa, o zaman kendisi hakkında bir şeyler bilir.”

Daima hayatın aydınlık tarafına bakın. “İyimser güller görür, dikenler değil; kötümser dikenleri sokar, gülü unutur.

Şeyleri olduğu gibi görmüyoruz. Bizim gibi şeyler görüyoruz. “Şeylerin görünüşü duygulara göre değişir; bizde sihirli ve güzelliğin içimizde olduğu güzel ve büyülü şeyleri görürüz. ”

Updated: 2 Eylül 2018 — 00:21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirGüzel sözler - iletişim